Zwalcz trądzik!

Trądzik dotyka osoby w różnym wieku. Powszechnie uważa się, że występuje wyłącznie u nastolatków, jednak to choroba, która atakuje także dorosłych. Jedno jest pewne- niezależnie od tego ile masz lat, ciężko będzie Ci go samemu zwalczyć.

[czytaj więcej »]

Kiedy na naszej twarzy pojawiają się pryszcze i niedoskonałości, sięgamy po kremy, maści i żele. Owszem, przynoszą one efekty, ale zazwyczaj są one krótkotrwałe i trądzik powraca z większa siłą. Główną blokadą są pory skórne, które produkują sebum. To naturalny nawilżasz, zapewniający naszej skórze ochronę . Gdy pory zostają zablokowane, przez nadmierną produkcję sebum, zaczynają się rozwijać bakterie. A to prowadzi do zapalenia, które objawia się właśnie w postaci trądziku. Wszelkie środki, które stosujemy na naszą skórę, jedynie zakrywają skutki, nie rozwiązując problemu. Dlatego jeśli widzisz, że również w Twoim przypadku nie przynoszą one efektu, zlikwiduj trądzik od środka.

Pomogą naturalne składniki

Postaraj się na jakiś czas odstawić wszelkie kremy i daj swojej buzi odetchnąć. Zamiast nich, zastosuj suplementy diety. Może to być np. Derminax, który łączy w sobie naturalne składniki. Zawiera w sobie pokrzywę, która blokuje nadmierne wydzielanie sebum, miedź wspomagająca naturalną pigmentację skóry, skrzyp polny i jego działanie przeciwzapalne oraz kolagen eliminujący blizny. Przyznasz, że to całkiem ciekawa mieszanka? I to wszystko w jednej małej tabletce, którą zażywasz dwa razy dziennie. Oprócz tego wprowadź kilka zmian w swojej diecie. Przede wszystkim zrezygnuj z ostrych przypraw, słodyczy i kolorowych napojów. Nie jadaj tłustych potraw i fast foodów. Wybieraj zdrowe produkty, pomagające oczyścić organizm z toksyn.

Zamiast zwykłych makaronów i białego pieczywa, sięgnij po ich razowe zamienniki. Odstaw wszelkie używki takie jak papierosy i alkohol.

Jeśli ciężko jest Ci się przyzwyczaić do takich zmian, pomyśl jak będzie wyglądać Twoje życie bez problemu, jaki z sobą niosą wszelkie skórne niedoskonałości. Nowe szanse i większa pewność siebie, są warte tych wszystkich wyrzeczeń. Oczywiście, jeśli problem nie ustępuje przez długi czas lub nasila się, skonsultuj się z dermatologiem, który pozwoli określić gdzie leży przyczyna trądziku.

[czytaj więcej »]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *