Zmniejsz poziom cholesterolu w swojej krwi

Wysoki poziom cholesterolu to problem, który dotyka wielu osób. To poważne schorzenie, którego nie można ignorować.

Cholesterol jest budulcem komórek i hormonów. Powstaje w wątrobie oraz dostarczasz go sam, wraz z przyjmowanym pokarmem. Możemy wyróżnić cholesterol dobry-HDL oraz zły czyli LDL. Cząsteczki tego dobrego, transportują cholesterol oraz jego estry z wątroby i jelit do narządów wewnętrznych oraz innych tkanek. Jeśli jednak cząsteczek jest za dużo,  gromadzą się wewnątrz ścian tętnic wieńcowych przyczyniając się do tworzenia blaszek miażdżycowych. Stąd tylko krok od problemów z krążeniem i zawału.

[czytaj więcej »]

Ogromnym problemem jest brak świadomości na temat tego schorzenia, Zaledwie 10 % Polaków, którzy mają podwyższony cholesterol, zdaje sobie z tego sprawę. To oznacza, że ponad połowa nie robi nic w kierunku zapobiegania i leczenia tej dolegliwości.

Rozwiązanie problemu jest prostsze niż myślisz

Jak w przypadku każdej choroby, ważna jest zmiana dotychczasowych nawyków. Przede wszystkim zacznij od diety. Zrezygnuj z tłustego mięsa, słodyczy, przetworzonej żywności i jedzenia z barów szybkiej obsługi. Zapomnij o jajkach- to prawdziwa bomba cholesterolowa. Zamiast tego, wprowadź do swojego jadłospisu ryby, produkty drobiowe, dużo warzyw i owoców. Ważne są także suplementy takie jak CholesterolOFF. To mieszanka naturalnych fitosteroli, które w bezpieczny sposób pomagają zmniejszyć poziom złego cholesterolu. I pamiętaj- żyj aktywnie! Spacery, bieganie, jazda na rowerze- wybierz to co lubisz.

[czytaj więcej »]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *