Wybielanie zębów domowymi metodami

Kawa, herbata, papierosy,czerwone wino… To nie plan idealnego wieczoru a czynniki, które pozostawiają ślad na Twoich zębach. Ciężko przywrócić naturalną biel, a przecież piękny uśmiech jest marzeniem wielu osób. Wystarczy jednak prawidłowa higiena oraz kilka domowych sposobów.

[czytaj więcej »]

Nie pomogą Ci żadne drogie pasty ani zabiegi, jeśli nie zadbasz prawidłowo o pielęgnacje swojej jemy ustnej.  Pamiętaj także o regularnych wizytach u dentysty, który przeprowadzi szczegółową kontrolę i usunie kamień.Nie zaniedbuj mycia zębów po każdym posiłku. Ogromne znaczenie ma wybór właściwej pasty. Oczywiście powinna mieć właściwości wybielające, ale także niski współczynnik ścieralności. Używaj również płynu do płukania jamy ustnej, spokojnie znajdziesz taki mające właściwości wybielające. Właściwa pielęgnacja będzie podstawą do dalszych zabiegów.

Zapomnij o wybielaniu zębów sodą, solą lub cytryną. W internecie pełno jest takich sposób. Są one jednak bardzo niebezpieczne dla Twojego szkliwa. Efekty są krótkotrwałe, a zęby stają się wrażliwe i podatne na przebarwienia. Zamiast tego kup paski wybielające (na aukcjach internetowych możesz je znaleźć już za ok. 40 zł). Są one nasączone wybielającym żelem. Przykleja się je dokładnie do zębów na 30 min raz dziennie. Efekty widać już po kilku dniach. Możesz zainwestować również w specjalny pędzelek wybielający. Stosuje się go przed snem. Popularne są także kilkufazowe systemy typu iBright. Zestaw składa się z kilku składników, m.in. specjalnego żelu wybielającego, który nakładasz za pomocą specjalnych nakładek oraz lampy LED, która wybiela za pomocą światła.

Jeśli jednak żadna z domowych metod, nie przynosi rezultatu, możesz zdecydować się na zabieg wykonywany w gabinecie dentystycznym. W końcu najważniejszą jest Twoja satysfakcja i dobre samopoczucie.

[czytaj więcej »]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *