Walka z cellulitem? Możesz ją wygrać!

Cellulit to jeden z największych i najczęstszych problemów skórnych kobiet. Boryka się z nim ok. 80 % pań. Niestety, ta walka nie jest łatwa. Wymaga systematyczności i kilku zmian, które powinnaś wprowadzić w swoje życie. Jeśli działania zostaną podjęte już w pierwszym stadium pojawienia się tzw. “pomarańczowej skórki” możesz z nią wygrać

[czytaj więcej »]

Skąd się bierze?

Cellulit to rozrośnięte komórki tłuszczowe, którą są wynikiem dysfunkcji układu limfatycznego. Sprawia ona, że toksyny i produkty odpadowe z przemiany materii, nie są regularnie wydalane przez organizm. Komórki rosną, tworząc nieestetyczne zgrubienia na udach, pośladkach i brzuchu. Przyczyn cellulitu jest kilka. Przede wszystkim to brak aktywności fizycznej, stres, niewłaściwa dieta oraz używki tj. papierosy i alkohol.

Wykres_ redukcja obwodu tkanki tłuszczowej Wykres_ zmniejszenie tkanki tłuszczowej

Najczęściej atakuje on kobiety w wieku dojrzewania, w ciąży i przed menopauzą. Przyczynia się do tego zbyt wysoki poziom estrogenu. Gdy jego poziom jest zbyt wysoki w porównaniu do poziomu progesteronu (hormon wydzielany przez jajniki) pobudza to rozrastanie się cellulitu.

CL_CTA_7

Jak go zwalczyć?

Nie zwlekaj i zacznij działać jak najszybciej. Mitem jest, że jedyna skuteczna broń to odsysanie tłuszczu. W rzeczywistości wcale nie zmniejsza ono cellulitu. Nie pomoże również samo odchudzanie, gdyż problem jest zbyt złożony. Najlepszą bronią będzie połączenie diety, ćwiczeń oraz stosowanie tabletek antycellulitowych takich jak np. Cellinea. To sprawdzony i skuteczny preparat, który eliminuje efekt pomarańczowej skórki, już na poziomie komórek, przywracając dzięki temu skórze gładki i jędrny wygląd.

Połączenie kilku metod walki z cellulitem gwarantuje najskuteczniejsze rezultaty, dlatego podejmij walkę już dziś i ciesz się pięknym ciałem.

[czytaj więcej »]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *