Skuteczne oczyszczanie organizmu

Zmęczenie, brak energii  senność… Znasz te symptomy? Jeśli tak, Twój organizm może mieć problemy z usunięciem toksyn krążących w krwiobiegu. To własnie ich nadmiar sprzyja pogorszeniu samopoczucia. Jak sobie z tym poradzić?

Bardzo modne ostatnimi czasy stały się diety oczyszczające. Jednak ich głównym efektem jest pozbawienie organizmu witamin,węglowodanów i składników mineralnych. Popularnym, a zarazem ekstremalnym sposobem oczyszczania organizmu jest również głodówka, czyli wykluczenie z diety wszystkich produktów spożywczych.  Nieco łagodniejsza wersja oczyszczania to diety niskokaloryczne powodujące niedobór wielu mikro i makroskładników. Znane, ale nie do końca zdrowe są diety owocowo-warzywne, sokowe czy na bazie octu jabłkowego. Jedyny rozsądny argument, który pojawia się przy tych dietach, to aby stosować je jak najkrócej się da.

[czytaj więcej »]

A jeśli nie detoks to co?

Zamiast krótkiego i niezdrowego detoksu warto wprowadzać drobne ale systematyczne zmiany w codziennych nawykach żywieniowych. Dzięki racjonalnemu odżywaniu, toksyny nie będą się gromadzić. Regularne posiłki pozwolą uniknąć niekontrolowanych zachcianek, podjadania, słodyczy i fast foodach. Jedzenie zawierające konserwanty zastąp razowych chlebem czy ciemnym ryżem. Zrezygnuj z kawy i alkoholu na rzecz zielonej herbaty. Ważny jest także tryb życia jaki prowadzimy. Staraj się wysypiać i być aktywnym.

Wykres_ oczyszczanie z toksyn Wykres_ poprawa samopoczucia

Racjonalna dieta oczyszczająca powinna być oparta na takich składnikach jak warzywa, owoce czy jogurty z żywymi kulturami bakterii. Aby usprawnić naturalne procesy usuwania toksyn, bezpiecznym i wygodnym sposobem jest także stosowanie suplementów diety, np. Untoxinu. To skuteczna mieszanka składników, które łączą właściwości lecznice i różne metody metaboliczne w jednej tabletce.

Jeśli czujesz, że masz problemy ze swoim organizmem, niezbędna może okazać się wizyta u lekarza lub dietetyka. Czasem nie warto eksperymentować na własną rękę.

[czytaj więcej »]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *