Skończ z chrapaniem!

Noc, ciepła kołdra, wygodna piżama… Śpisz jak dziecko, kiedy budzi Cie przeraźliwy odgłos. Na początku myślisz, że to sen. Po chwili dociera do Ciebie, że to tylko chrapanie Twojego partnera. Stopery, poduszka na głowie- nic nie pomaga. Nie ignoruj tego i spróbuj mu pomóc.

W czasie snu nasze  mięśnie wiotczeją. Dlatego wraz z wdychanym powietrzem, rozluźnione ściany gardła zaczynają drgać i wówczas powstają charakterystyczne odgłosy chrapania. Mogą być również konsekwencją skrzywionej przegrody nosowej, przerośniętego języczka lu migdałków. Szczególnie uciążliwe stają się po zażyciu alkoholu lub środkach nasennych. Potwierdzono także, że częściej niż kobiety chrapią mężczyźni, szczególni ci po 60.

Bardzo ważne- chrapanie jest groźne dla naszego zdrowia. Towarzyszące mu bezdechy, prowadzą do nadciśnienia i arytmii.

Co może pomóc?

Nie ma niezawodnego leku na chrapanie, każdy organizm reaguje inaczej. Zacznijmy od najprostszych rzeczy jak spanie na boku i unikanie przed snem alkoholu. Osoby otyłe powinny pomyśleć o diecie- szczuplejsza szyja nie uciska dróg oddechowych. Wypróbuj dostępne na rynku leki bez recepty- krople, płukanki, spraye lub tabletki. Z tych ostatnich szczególnie polecany jest SNORE BLOCK. Preparat ten został przetestowany na 220 ochotnikach. Aż 86 % z nich potwierdziło pozytywne rezultaty. Dzięki preparatowi przestaniesz chrapać i unikniesz niedotlenienia organizmu w czasie snu.
Jeśli problem nasila się, niezbędna będzie wizyta u laryngologa. Sprawdzi on stan dróg oddechowych i zleci korzystne rozwiązanie problemu.

[czytaj więcej »]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *