Przestań łysieć!

Każda dysfunkcja naszego organizmu, wymaga zmienienia pewnych nawyków- w szczególności tych żywieniowych. Dotyczy to również naszych włosów. W przypadku ich wypadania, nie pomogą nawet najlepsze preparaty. Ich działanie ogranicza się jedynie do zewnętrznej części włosa, a problem leży znacznie głębiej. Dlatego zamiast zakupów drogerii, wybierz się do sklepu spożywczego.

[czytaj więcej »]

Dlaczego włosy wypadają?

Stres, pośpiech czy niewłaściwie odżywianie mają bardzo negatywny wpływ na nasz organizm. A jedną z konsekwencji jego osłabienia jest  zła kondycja włosów. Jeśli nie dostarczamy organizmowi odpowiedniej ilości składników mineralnych, równocześnie zaczyna ich brakować we włosach. Stają się słabe i łamliwe. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wiele składników Twojej diety im szkodzi. Zacznijmy od nadmiaru kawy,herbaty, alkoholu poprzez fast-foody, słodycze, białe pieczywo a nawet nadmierne spożywanie bananów. Postaraj się ograniczyć te produkty i zastąpić je tymi, które będą dostarczać składników odżywczych. Jedz ryby! To jedno z najlepszych źródeł kwasów tłuszczowych, witaminy A, D i B, które pozytywnie wpływają na stan naszej głowy. Twoje włosy potrzebują również witaminy E (rozszerza naczynia krwionośne) i selenu (chroni skórę przed starzeniem). Nie zapominaj o warzywach. Najlepsze będą te ciemnozielone, takie jak brokuły czy szpinak. Zawarta w nim witamina C i A, są niezbędnę do produkcji sebum. Włosy kochają orzeczy, które dostarczą kwasy omega-3 i cynk. To właśnie niedobór cynku jest kluczowy przy wypadaniu włosów, dlatego nie może go zabraknąć.

Właściwą dietę, możesz wzbogacić w suplementy  tj.  rekomendowany przez lekarzy Follixin. Codziennie stosowanie, skuteczne zagęści i wzmocni włosy.

[czytaj więcej »]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *