Pozytywne właściwości jagody Acai

Jagody Acai to obecnie prawdziwy hit. Coraz więcej osób decyduje się na ich spożywanie. Dlaczego cieszą się taką sławą i jakie mają właściwości? O tym dowiesz się z poniższego tekstu.

[czytaj więcej »]

Dla wielu osób są one cudownych lekiem, wartym każdej ceny. Jednak niektórzy nie zdaje sobie nawet sprawy o ich istnieniu. Jagody Acai rosną na podmokłych terenach amazońskich lasów. Można je znaleźć na brazylijskich palmach – z jednego drzewa uzyskuje się prawie 6 kilogramów owoców. Wyglądem przypominają winogrona, jednak są trochę mniejsze i ciemniejsze. Ich smak zbliżony jest do smaku jagód połączonego z czekoladą. Te małe owoce są źródłem wielu składników odżywczych i antyoksydantów.

czytaj artykuł

Ponad to, mają całą gamę właściwości. Dzięki obecności prawie wszystkich rodzajów przeciwutleniaczy, opóźniają proces starzenia i hamują rozwój komórek nowotworowych. Bogate w kwasy tłuszczowe, wspomagają pracę serca. Obniżają poziom cholesterolu oraz są pomocne w profilaktyce miażdżycy naczyń i chorób układu krwionośnego.

Wykres_ zrzucone kilogramy Wykres_zrzucone kalorie

Dzięki dużej ilości błonnika przyśpieszają proces trawienia oraz przemianę materii. Możesz odnaleźć je w tabletkach na odchudzanie, np. w Acai Berry 900. Dzięki nim w zaledwie 5 tygodni, możesz zrzucić aż 12 kg. Oprócz tabletek, możesz kupić także sok z jagód. W innej formie w Polsce nie są dostępne, w czasie eksportu straciłyby prawdopodobnie swoje właściwości lecznicze.

[czytaj więcej »]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *