Powiedz NIE zmarszczkom!

Promienie UV, zanieczyszczenie pochodzące z atmosfery, używki- to wszystko niszczy włókna kolagenowe zawarte w naszej skórze. Jednocześnie zmniejsza  jej elastyczność. Często nie wystarczą jedynie kremy i emulsje. Problem leży znacznie głębiej, w poziomie komórkowym.

Jak tam dotrzeć?

Zmarszki to nic innego jak wewnętrzne uszkodzenia skóry. Jej elastyczność zapewnia kolagen, dlatego kiedy zmniejsza się jego ilość, nasza twarz staje się szara i pomarszczona. Jednak czy wiesz, że istnieją preparaty, które zastępują naturalny kolagen. Należy do nich np. Collagenics. Właściwy suplement zapewni ochronę przed szkodliwymi czynnikami a dzięki odpowiedniej zawartości kwasu hialuronowego, również właściwie ją nawilży.

[czytaj więcej »]

Jak opóźnić pojawianie się zmarszczek?

Bardzo ważna jest dieta bogata w witamina A. Spożywając składniki takie jak jajka, ser czy wątroba chronisz swoją skórę przez wysuszeniem i pomagasz leczyć stany zapalne. Równie ważny jest beta-karoten, który naturalnie chroni przed działaniem promieni UV. Na wytwarzanie kolagenu pozytywnie wpływa witamina C.

Właściwe odżywianie to tylko część sukcesu. Ważna jest również pielęgnacja twarzy i jej oczyszczanie. Używaj kosmetyków, które pozwolą skórze oddychać. Do mycia twarzy nie używaj mydła, tylko specjalnego żelu lub mleczka. Krem na noc i na dzień, powinien być dobrany do Twojego rodzaju, skóry. Zaprzyjaźnij się z peelingiem-usunie martwy naskórek i poprawi ukrwienie twarzy. Raz na jakiś czas odwiedź kosmetyczkę. Pomocne będą zabiegi typu mikrodermabrazja czy oczyszczanie kwasami owocowymi.

[czytaj więcej »] [czytaj więcej »]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *