Jesień- wróg naszych włosów

Jesień to wyjątkowo ciężki czas dla naszych włosów. Zmiana pogody, niższa temperatura, czapka… Zaczynasz tracić ok 100 włosów dziennie. Jeśli nie wiesz jak sobie z tym poradzić, przeczytaj nasze wskazówki.

Jak powstrzymać włosy przed wypadaniem?

Jeśli z naszym organizmem dzieje się coś złego, zawsze zacznijmy od przyjrzenia się naszej diecie. Czy dostarczasz mu wystarczająco dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak oliwki, oliwa z oliwek, pestki dyni? Czy jesz ryby, warzywa i owoce? Jeśli odpowiedź brzmi nie, zmień to. To pierwszy krok do pięknych włosów.

Po drugie- skracaj regularnie końcówki. Za długie włosy są cięższe i naturalnie szybciej wypadają. Przycięte włosy nie tylko lepiej się układają ale i o wiele lepiej wyglądają. Ponad to, zrezygnuj z prostownicy i suszarki (albo stosuj je tylko na jakieś ważne wyjścia). Tego typu sprzęty nie pomagają- wysuszają i elektryzują włosy. Zamiast tego w każdej wolnej chwili staraj się je nawilżać. Nie musisz stosować drogich odżywek, możesz skorzystać ze składników, które znajdziesz w domu. Maska z oliwy, jajek i cytryny? Brzmi dziwnie, ale efekty przy regularnym stosowaniu są naprawdę imponujące. Skóra głowy jest naprawdę delikatna. Zmień szampon na łagodniejszy z przeznaczeniem do wypadających włosów. Nie płucz włosów gorącą wodą i nie trzyj ich mocno ręcznikiem. Rozgrzana skóra szybciej się poci i przetłuszcza.

Walcz także od środka. Łykaj witaminy i odpowiednie tabletki na porost włosów (np. Follixin). Działanie od wewnątrz otwiera cebulki, wzmacia włosy i ożywia uśpione regiony skóry głowy.

Oczywiście, jeśli wypadanie włosów nasila się a Ty zaczynasz zauważać na swojej głowie łyse plamy, skonsultuj się jak najszybciej z lekarzem. Problem może być czasem o wiele poważniejszy niż nam się wydaje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *