Dieta 5:2 bez tajemnic

Co chwilę słyszymy o kolejnej diecie-cud, która sprawi, że pozbędziemy się zbędnych kilogramów, będziemy piękni, zdrowi i odzyskamy wiarę w siebie. Rzeczywistość przeważnie okazuje się mało kolorowa. Przede wszystkim dlatego, że niektóre diety bywają po prostu szkodliwe! Często polegają na tym, że musisz mocno ograniczyć kalorie lub zbilansować posiłki w sposób, który jest niekorzystny. Niekorzystny, dlatego że nie dostarczasz wtedy organizmowi niezbędnych mikroelementów.

Wszystkie diety niskokaloryczne – takie, które zakładają zmniejszenie dziennego spożycia kalorii powodują osłabienie i złą pracę narządów wewnętrznych. Kolejnym problemem w przypadku drakońskich diet jest efekt jo-jo, czyli powrót do wcześniejszej wagi. Posiłki, które zjadasz powinny być zbilansowane. Niebezpieczeństwo niektórych diet polega na założeniu, że powinno spożywać się tylko jeden rodzaj pokarmu. Są np. diety wysoko-tłuszczowe, w których spożycie białka jest niskie. Są diety jednoskładnikowe, w których spożywa się tylko jeden rodzaj pożywienia np. jabłka.

[czytaj więcej »]

Narzucanie samemu sobie ograniczeń i ich rygorystyczne przestrzeganie bywa bardzo trudne. Wiąże się często ze zmianą stylu życia i nawyków żywieniowych. Często utrzymanie diety staje się po prostu niemożliwe. Istnieje jednak pewna dieta, która pozbawiona jest powyższych wad. Nie jest tak rygorystyczna jak inne, a co ważniejsze, nie ogranicza przyjmowania w żaden sposób różnorodnych posiłków. Ta dieta to dieta 5:2, inaczej zwana postną.

Zasady

Jej założenie jest bardzo proste. 5 dni jesz to co lubisz, w 2 pozostałe pościsz. Dobowe spożycie nie powinno przekroczyć 600 kalorii u mężczyzn i 500 kalorii u kobiet – jest to ok. ¼ dziennego zapotrzebowania. Idealnym pokarmem są np. ryby, w szczególności te morskie o białym mięsie, drób bez skóry i warzywa.
Autorzy diety zapewniają, że przez pozostałe 5 dni w tygodniu można jeść wszystko co się chce, czerpiąc z posiłków jak najwięcej przyjemności. Jedząc to, co lubisz, zachowasz komfort psychiczny i uchronisz się przed obsesją na punkcie jedzenia. Jeśli potrzebujesz czegoś, co pomoże przezwyciężyć Ci głód i zmęczenie, pomyśl o kupnie preparatu 5:2 Diet Booster. Produkt jest naturalny i w pełni bezpieczny, dostępny w dwóch specjalnie przygotowanych formułach: dla kobiet i dla mężczyzn. Każda z nich gwarantuje dodatkowe korzyści. Dieta 5:2 i 5:2 Diet Booster to wymarzone połączenie dla każdego, kto chce zatroszczyć się o swoją wagę

[czytaj więcej »]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *